Opublikowane przez Przemek

Lampiony szczęścia

16 May 2015

Znane także jako lampiony życzeń czy spełnionych marzeń lampiony szczęścia to zwyczaj wywodzący się z Azji.

Puszczanie do nieba papierowych latarenek to nowa, coraz popularniejsza, weselna moda. Jednak, żeby pokaz płonących lampionów był efektowny i zapadł w pamięć, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim nie organizujcie tej zabawy zbyt późno, tak żeby większość gości była w stanie zapamiętać życzenie, które pomyśleli państwo młodzi podczas wypuszczania lampionów.

Pamiętajcie też, że mały i niepozorny wkład lampionu po zapaleniu może narobić niemałych szkód. Po pierwsze zapytajcie w lokalu, w którym organizujecie wesele, czy taka atrakcja w ogóle jest dopuszczalna. Po drugie sprawdźcie kierunek wiatru i zorientujcie się, czy w pobliżu nie ma zabudowań, w które mogłyby ucierpieć, gdyby zabłąkał się tam jakiś lampion.

Najciekawszy efekt osiągnięcie wtedy, gdy wszystkie lampiony odlecą w jednym czasie. Dlatego najlepiej jest wybrać dwie osoby, które odpowiednio wcześnie wypakują je i przygotują do odpalenia. Wówczas zaproście wszystkich gości na zewnątrz i wręczcie latarenki. Wypuszczajcie wszystkie w tej samej chwili, to daje niesamowity efekt. Liczba lampionów to wasza decyzja, ale nie przesadzajcie.