Opublikowane przez Przemek

Organizacja wesela. Kilka cennych rad

31 July 2015

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, dlatego zależy nam, by wszystko wypadło jak najlepiej. Warto więc korzystać z usług profesjonalistów. Zanim jednak zaczniecie poszukiwania sali, fotografa i didżeja, zacznijcie od uzgodnienia terminu. Od niego naprawdę wiele zależy. Poniżej znajdziecie kilka kluczowych porad dotyczących organizacji przyjęcia weselnego.

Przyjęcie weselne

Data i godzina

Wszystko zaczyna się od wyznaczenia daty i sporządzenia listy gości. To jednak dopiero początek długich przygotowań. Trzeba jeszcze znaleźć odpowiednią salę, oprawę muzyczną, kamerzystę i fotografa. W przypadku wyboru sali bardzo dużą rolę odgrywa data przyjęcia weselnego. Jeżeli decydujemy się na takie miesiące jak lipiec czy sierpień, sala powinna być klimatyzowana.

Równie istotny, jeśli nie istotniejszy od daty, jest wybór godziny rozpoczęcia wesela. Warto zdecydować się na trochę późniejszy początek samego ślubu, np. o godzinie 14-15, zamiast 11-12. Przybycie gości na salę w samo południe kończy się zwykle tak, że weselnicy zaczynają bawić się dopiero, kiedy za oknem zaczyna się ściemniać, a tym samym przyjęcie kończy się już godzinę lub dwie po oczepinach.

Sala weselna

Na wybór sali decydujący wpływ ma liczba zaproszonych gości. Ważne, żeby nie była ani za mała (tłok na parkiecie) ani za duża (pod koniec wesela niektórzy goście mogą mieć problem ze znalezieniem swojego stolika). W niektórych domach weselnych znajduje się więcej sal, z których mogą korzystać goście. W tym przypadku najważniejsze jest, by zarówno dj/orkiestra, państwo młodzi i zaproszeni goście znajdowali się na tej samej sali.

Sala weselna

Oprawa muzyczna

Wybierając oprawę muzyczną wesela, narzeczeni zawsze stają przed wyborem: Dj czy orkiestra. Nie jestem przeciwnikiem orkiestr. W regionie jest kilka zespołów, które naprawdę dobrze grają. Jednak ich minusem jest wysoka cena. Obecnie wciąż pokutuje stereotyp, że dj na weselu nie robi nic innego, tylko „puszcza muzykę”. Nic bardziej mylnego. Didżeje również witają państwa młodych i zaproszonych gości po wejściu na salę, wznoszą pierwszy toast, prowadzą zabawy i oczepiny.

Równie ważną rolę w dniu ślubu odgrywają fotograf i kamerzysta. Planując sesję zdjęciową warto poważnie zastanowić się nad jej czasem. Jeżeli istnieje taka możliwość, najlepiej plener przełożyć na inny dzień. Zniknięcie młodej pary na godzinę lub dwie, szczególnie w pierwszym etapie przyjęcia, zawsze trochę dezorganizuje wesele.

Przyjęcia weselne to 90 procent granych przeze mnie imprez. Chciałbym podzielić się z Wami swoim doświadczeniem. Dlatego na naszej stronie prowadzę blog, na którym dzielę się spostrzeżeniami, które mogą przydać się Wam, w czasie organizowania wesela. Zapraszam.